Surnud hobuse elluäratamine
Surnud hobuse elluäratamiseks viiakse ellu järgmised tegevused: 1. Ostetakse kõvem...
Kestvus: 16 akadeemilist tundi
Koolituse 1 osa moodustab ühe terviku projektijuhtimise protsessist. Koolituse läbinu saab süsteemse arusaama, kuidas kindlustada projekti kokkulepitud tulemus, õigel ajal ja eelarve piires.
Kui palju Te juhite projekte – ühekordseid töid, millel ei ole välja kujunenud protseduure ja mida täidavad ajutised meeskonnad? Kas selliste tööde juhtimine on alati meeldiv ja tulemuslik või olete kokku puutunud alljärgnevate probleemidega:
Äripäeva Akadeemia koos Tiit Valmiga koostanud 2-päevase koolituse “Professionaalse projektijuhtimine 1 osa”, mis annab paljudes organisatsioonides korduvatele projektijuhtimisega seotud olukordadele toimivad lahendused ja tööriistad.
Programmis keskendutakse eelkõige projektijuhtimise meetodile ja tehnikatele, mis annavad osalejatele väga hea pagasi, saada tõhusamalt hakkama oma töökeskkonnas.
Koolituse eesmärk on
täiustada projektide juhtimise jaoks vajaminevaid oskusi, saada juurde olulisi tööriistu, tuvastada arendamist vajavaid oskusi ning parandada puudusi.
Koolituse tulemusena on osaleja saanud
Koolitusele on oodatud
töötajad, kes korraldavad ajutiste meeskondade tööd ja juhivad erinevaid inimesi ja osapooli, sõltumata oma ametinimest ja igapäevastest tööülesannetest:
Teemad, mida koolituse käigus käsitletakse on suunatud projekti protsessile ja selle läbiviimisele. Teemade läbimisel luuakse projektide juhtimisest tervikpilt ja tegevuskava projekti edukaks juhtimiseks.
• Projektijuhtimise metoodika. Projektiorganisatsioon erinevates organisatsioonitüüpides. Projektijuhtimise metoodika rakendamise eeldused.
• Projekti algus ja elutsükkel. Lähteülesande koostamine ja kokkuleppimine. Eesmärkide ja tööde defineerimise täpsus. Tehnoloogilise plaani koostamine. Eelarve koostamine. Teostatavuse hindamine. Projektitüübist sõltuva metoodika valik.
• Koostöö korraldamiseks vajaliku töökorraldusliku plaani koostamine. Määramatuse (riskide) hindamine ja arvestamine projekti planeerimisel. Kvaliteedi kindlustamise planeerimine.
• Projektiorganisatsiooni koostamine ja kokkulepped meeskonnaga (sisu, kirjalik vorm, suusõnaline vorm).
• Projekti operatiivjuhtimine. Koosolekud projektitöös (ka virtuaalkoosolekud)
• Töö tähtajaline kindlustamine – töötamine huvipooltega alltöövõtjatega, meeskonna kaugjuhtimine. Tulemuste dokumenteerimine.
• Muudatused projektitöös ja nende käsitlemine.
• Projekti lõpetamine.
Koolituse läbiviimise meetodid ja põhimõtted
lähtuvad praktiliste oskuste omandamisest: teooria vaheldub arutelude ja praktiliste juhtumite analüüsiga elust enesest, üheskoos võetakse läbi probleemid, mis koostöös teostatavate arendusprojektidega võivad ette tulla ja osalejatele muret teevad. Osalejad saavad vajalikke teadmisi projektijuhtimisest, arendustegevuse juhtimiseks ja väärtuslikke nõuandeid, mis teevad igapäevase töö tunduvalt lihtsamaks ja kiiremaks.
Lõplik koolitusprogramm kujuneb lähtudes koolitusgrupi vajadustest ja probleemidest. Vastuseid ja lahendusi jagavad nii koolitusgrupis osalejad kui koolitaja.
Tiit Artma, AS J.I.T. projektijuht:
Koolitaja oli professionaalne ja leidsin, et koolitus oli mõtete ja kogemuste korrastamisel väga kasulik.