Surnud hobuse elluäratamine
Surnud hobuse elluäratamiseks viiakse ellu järgmised tegevused: 1. Ostetakse kõvem...
Algis Perens.
Projektijuhtimine on ühekordsete ülesannete lahendamiseks kasutatav süsteemne abinõu. Projektijuhtimise tehnikate valdamisest sõltub, kui kiiresti, ökonoomselt ning usaldusväärselt me ülesande lahendame.
Projektijuhtimine on hädavajalik juhtimismeetod tänapäeva organisatsioonides, kus probleemiks on piiratud ressursid, konkurentsikeskkonna survest tingitud järjest lühenev aeg ülesannete lahendamiseks ning ülesannete suurenev keerukusaste – olgu siis tegu uue toote turuletoomise, infosüsteemi väljaarendamise või tootmistehnoloogia juurutamisega.
Sihtgrupp
Äriühingute juhid, allüksuste juhid, spetsialistid, ettevõtjad – kõik, kellel tuleb lahendada ökonoomselt ja usaldusväärselt projektipõhiseid ülesandeid. Praegused ja tulevased projektijuhid, kelle tegevus on seotud ühekordsete, tähtajastatud ja kindla rahalise ressursiga seotud tööde teostamisega.
Kursuse eesmärk
Teil on võimalus omandada oskusi projekti juhtimiseks läbi süsteemse ülevaate projekti etappidest. Kursuse eesmärk on parendada osalejate projektijuhtimise alaseid teadmisi ja oskusi nii, et nad on valmis rakendama kaasaegset projektijuhtimise metoodikat oma ettevõttes või organisatsioonis.
Te harjutate ja saate vastused küsimustele, kuidas
Kursuse sisu
Sissejuhatus projektijuhtimisse
Arendus- ja teostusprojektid
Lähteülesanne
Projektide eelhindamine
Projekti kavandamine
Projekti eelarve koostamine
Riskide käsitlemine projektides
Projekti läbiviimine ja lõpetamine
Projektgrupi juhtimine
Töö vorm ja meetodid
Koolituse maksumus
Koolituse toimumise aega vaata koolituskalendrist.
Koolituse kohta küsi täpsemalt Algis Perensilt (algis@hbp.ee)
ORGANISATSIOONISISENE KURSUS
Organisatsioonisisese kursuse korraldamine nõuab eeltööd ja on soovitab järeltegevused:
Kursuse läbiviija tutvub organisatsiooni töökorralduslike dokumentidega, mis kirjeldavad ja reglementeerivad osalejate töökeskkonda.
Kursuse läbiviija kohtub juhtkonnaga, et täpsustada lähteülesannet ja selgitada, kui palju ja millisel viisil juhid on planeerinud panustada arendustegevuse jätkamist kursusejärgsel ajal. Vajadusel tehakse intervjuusid mõne osalejaga.
Seejärel koostab kursuse läbiviija programmi, kus pannakse paika teemade käsitlemise ulatus, rühmatööde teemad, harjutuste metoodika jms.
Kuna siin on tegemist töökorralduslike teemadega, siis enne kursust on vajalik koos juhtidega vaadata kogu programm läbi, et saada kindlustunnet. Samas saavad juhid lühikursuse ja teavad täpselt mida osalejad kursuse käigus läbivad. Selline ettevalmistus võimaldab juhtidel peale kursust olla osalejatele toeks.
Peale kursuse läbiviimist, ca 3-4 nädala pärast, on meil võimalik kokku leppida kohtumine, et võtta kokku juhtide või kõigi osalejatega ( 1,5-2 tunni jooksul ) kursusejärgne tegevus saadud teadmiste ja oskuste rakendamise kohta ja saada vastuseid tekkinud küsimustele.
Kursuse läbiviija on valmis peale kursuseprogrammi tegema tellijale kirjaliku ja suulise kokkuvõtte, mis sisaldab kursuse läbiviija poolseid neutraalseid ettepanekuid arengukohtadega tegelemiseks.
Koolituse kohta küsi täpsemalt Algis Perens’ilt